ΝΑΙ στην Γουόλσολ

Οι μικρές Αγγλίδες αγωνίζονται σήμερα! Βέβαια στην Πρέμιερ, ξεχωρίζει το ντέρμπι του Λονδίνου ανάμεσα σε Άρσεναλ και Τσέλσι. Νωρίς το μεσημέρι η συγκεκριμένη αναμέτρηση. όσον αφορά το στοίχημα, θα ξεκινήσουμε με την League 2. Η Γουόλσολ υποδέχεται την Καρλαϊλ. Φορμαρισμένοι οι γηπεδούχοι τον τελευταίο καιρό. Συγκεκριμένα, με την εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Σκάνθορπ (0-2), μετρούν τρεις επιτυχίες και τρεις ισοπαλίες στους έξι πιο πρόσφατους αγώνες τους. Καλή εμφάνιση την Πέμπτη, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, δέχθηκαν αρκετή πίεση, παρ’ όλ’ αυτά σκόραραν πέντε λεπτά πριν το φινάλε και πήραν το τρίποντο. Τα δύο τελευταία εντός, έληξαν ισόπαλα πάντως. Η Καρλαϊλ έφτασε τα έξι παιχνίδια, χωρίς νίκη. Το 0-0 κόντρα στην Μπράντφορντ κρίνεται δίκαιο, βάση αγωνιστικής εικόνας των δύο ομάδων. Επιπλέον δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για τρίτο σερί αγώνα. Εμφανές το πρόβλημα στην επιθετική της γραμμή. Μακροχρόνιες οι απουσίες, Εκτός φέρνει 3/3 σκορ με 2/3 γκολ. Ο άσσος είναι το σημείο μας για σήμερα, σε τιμές διπλασιασμού (2,00).

Στην Α’ κατηγορία, περιμένω πολλά τέρματα στο παιχνίδι της Άκρινγκτον με την Μπέρτον. Πέντε αγώνες αήττητοι οι γηπεδούχοι (3-2-0). Μεγάλο διπλό στην έδρα της Μπλάκπουλ. Έχουν 4/5 γκολ-γκολ. Η Μπέρτον έκανε το 2/2 στο γήπεδό της. Σκόραρε εφτά φορές, ενώ το ΟΒΕΡ 3,5 είχε την τιμητική του. Χωρίς απουσίες οι δύο σύλλογοι. Το ΟΒΕΡ 2,5 γύρω στο 1,70 αξίζει!