Κερδίζει η Όξφορντ

Καλημέρα! Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 26η αγωνιστική, στην Α’ κατηγορία της Αγγλίας, η Όξφορντ φιλοξενεί την Άκρινγκτον. Μονόπλευρο το ενδιαφέρον, καθώς οι γηπεδούχοι, είναι αυτοί που χρειάζονται τους βαθμούς. Στόχος, η είσοδος στα πλέι οφ, με την διαφορά να κυμαίνεται στους τρεις βαθμούς (6η θέση Φλίτγουντ). Πέτυχαν σπουδαία νίκη κόντρα στην Ίπσουιτς (0-1). Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία. Προέκυψε πρόβλημα με τον πολύτιμο αμυντικό Μουσίνιο. Φέρνουν ΟΒΕΡ στους πέντε από τους εφτά πιο πρόσφατους αγώνες τους. Η ‘Ακρινγκτον, έπειτα από ένα καλό σερί (3/3 νίκες), ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Η Μπέρτον κατάφερε να πανηγυρίσει στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης (1-2). Ξέφυγε αρκετά από την επικίνδυνη ζώνη. Εκτός έδρας παρουσιάζεται καλύτερη, όχι όμως απέναντι σε ομάδες που βρίσκονται ψηλά στην βαθμολογία. Σήμερα τα προβλήματα δεν λείπουν από την ομάδα του Κόλεμαν. Τα αποτελέσματά της ολοκληρώνονται συνήθως στα 2/3 τέρματα (7/8). Ο ΑΣΣΟΣ κυμαίνεται στο 1,70 αποτελώντας το σημείο της ημέρας. Σαν 2η πρόταση, θα στραφώ στα κόρνερ. Η Όξφορντ παραδοσιακά ποντάρει πολλά στην έδρα της. Το στυλ παιχνιδιού της, μας οδηγεί στο συμπέρασμα, πως γίνεται ιδιαίτερα απειλητική. Το ΟΒΕΡ 6,5 ΚΟΡΝΕΡ Όξφορντ (2,00 μονάδες) και το να κερδίσει το 1ο κόρνερ (1,60), είναι δύο εναλλακτικές. (Κωδικός 675)