Επιλογές από Αγγλία

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε ρέντα το τελευταίο διάστημα. Ελπίζω απόψε με τις μικρές κατηγορίες της Αγγλίας, να..ρεφάρουμε! Το πιο δυνατό μου σημείο προέρχεται από την Β’ κατηγορία. Η Κρου αντιμετωπίζει εντός την Κέμπριτζ. Οι γηπεδούχοι μετά από τέσσερις αγωνιστικές, επιζητούν μία νίκη ψυχολογίας. Συμπλήρωσαν τρεις ήττες στα τέσσερα τελευταία. Απογοητευτική εμφάνιση κόντρα στην Κρόουλι. Βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 μόλις στο πρώτο τέταρτο. Απάντησαν με κλασικές ευκαιρίες, ωστόσο στο 80ο λεπτό και μετά ήρθε η κατάρρευση. Ομάδα του ΑΝΤΕΡ, όχι σύνηθες για το σύνολο του Ντέιβιντ Άρτελλ. Η Κέμπριτζ βρίσκεται και αυτή χαμηλά στην βαθμολογία. Η ισοπαλία κόντρα στην Μπέρι, ίσως αλλάξει τα δεδομένα. Θα λείψουν βασικά στελέχη, κυρίως στην μεσαία γραμμή. Ο άσος πληρώνει αξιοπρεπέστατα (2,35). Πολλά γκολ περιμένω στην αναμέτρηση της Νοτς Κάουντι. Υποδέχεται την Καρλαίλ. Επιθετική φιλοσοφία αμφότερες. Η γηπεδούχος μετρά 14 ΟΒΕΡ στο πρωτάθλημα (τα περισσότερα). Η Καρλάιλ 5/7 και συνάμα αναζητά το τρίποντο, ώστε να μπει σε τροχιά ανόδου. Προτιμότερο να μην μπλέξουμε με σημεία και να στραφούμε στα γκολ (1,85). Από την Τσάμπιονσιπ κρατάω το ένα ακόμη ΟΒΕΡ. Η Λίντς δικαίως δίνεται φαβορί κόντρα στην Ρέντινγκ. Η άμυνα των φιλοξενούμενων είναι για…κλάματα. Απορώ πως έμειναν στην..λευκή ισοπαλία στο ” DV Stadium”. Περίμενα λίγο καλύτερη απόδοση από το 1,50…Τέλος, στην League1 η Σριούσμπερι εύκολα ή δύσκολα θα ξεπεράσει το εμπόδιο που λέγεται Πλίμουθ.Οι ποδοσφαιριστές του Ντέρεκ Άνταμς εκτός έδρας έχουν την χειρότερη συγκομιδή μέχρι στιγμής. Πάνω/κάτω ίδιοι στόχοι με την Σριούσμπερι. Παρ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε καλύτερη φόρμα την δεδομένη χρονική περίοδο. ΑΣΟΣ (1,75).