ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ

Καλημέρα αδέρφια! Απόψε διεξάγεται ο δεύτερος επαναληπτικός της ημιτελικής φάσης του Τσάμπιονς Λιγκ, ανάμεσα σε Ρόμα και Λίβερπουλ. Η Ρόμα καθάρισε από νωρίς την εντός έδρας αναμέτρηση με την Κιέβο. Παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Κέρδιζε 2-0 στο ημίχρονο, δίνοντας έτσι την δυνατότητα στον Ντι Φραντσέσκο να κάνει ροτέισον στην επανάληψη. Όσον αφορά την ευρωπαϊκή διοργάνωση, ο πρώην ποδοσφαιριστής Σαλάχ σκόραρε δύο φορές, “πληγώνοντας” έτσι τον σύλλογο. Ωστόσο τα δύο τέρματα, στο φινάλε του παιχνιδιού, έδωσαν έξτρα κίνητρο για μία ακόμη μυθική ανατροπή! Οι Ιταλοί φέτος, κρατούν απαραβίαστη την εστία τους καθ’ όλη την διάρκεια του Τσάμπιονς Λιγκ. Επίσης, βρίσκουν δίχτυα στις αρχές των δύο ημιχρόνων. Οι 16 αγώνες κόντρα σε αγγλικές ομάδες, είχαν απολογισμό μόλις τέσσερις ήττες.

Η Λίβερπουλ είχε το μυαλό της στην ρεβάνς. Έφερε εντός έδρας ισοπαλία με την Στόουκ. Πλέον παίζεται ακόμη η θέση της στην τετράδα. Με την Ρόμα ήταν καταιγιστική για 70 λεπτά, πετυχαίνοντας πέντε τέρματα. Στο φινάλε, χαλάρωσε και το..πλήρωσε δεχόμενη δύο γκολ. Παρ΄όλα αυτά κρατάει την τύχη στα χέρια της. Ο Σαλάχ αυτή την περίοδο είναι ο πιο φορμαρισμένος ποδοσφαιριστής στην Ευρώπη.

Τα ειδικά στοιχήματα περιλαμβάνουν, πρώτη να σκοράρει η Ρόμα και συνολικά τέρματα ΑΝΤΕΡ 3,5 (1,75)