Ειδικά στοιχήματα

Καλημέρα! Συνεχίζονται τα παιχνίδια για την τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος του 2020. Ξεκίνημα με τον 9ο όμιλο. Η Ρωσία αντιμετωπίζει στο Νίζνι την Κύπρο. Οι γηπεδούχοι πραγματοποιούν πολύ καλές εμφανίσεις τον τελευταίο καιρό. Βρήκαν δίχτυα 14 φορές στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια τους. Μετά το εμφατικό 9-0 κόντρα στο Σαν Μαρίνο, ο φορ Τζιούμπα σκόραρε τέσσερα γκολ. Εφόσον επικρατήσουν, βάζουν γερές βάσεις για την πρώτη δυάδα. Η Κύπρος ίσως να άξιζε κάτι παραπάνω κόντρα στην Σκωτία. Έτυχε να παρακολουθήσω την συγκεκριμένη αναμέτρηση. Στο τέλος λόγω αμυντικής αδράνειας – προσωπικών καθών ήρθε η ήττα. Σε έναν όχι τόσο βατό όμιλο, θα παλέψει μέχρι τέλους. Άσχετα από το σημερινό αγώνα, ο επόμενος εντός (Καζακστάν) θα είναι κρίσιμος για την συνέχεια. Κρατάμε το ΟΒΕΡ 2,5 στο τίμιο 1,60!

Όσον αφορά τον 5ο όμιλο, Ουγγαρία και Ουαλία πιθανόν να σκοράρουν αμφότερες. Ομάδες που αντιμετωπίζουν δυσκολίες στην αμυντική τους λειτουργία. Οι Ούγγροι κέρδισαν το Αζερμπαϊτζάν. Παίρνοντας ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα το βράδυ, ξεφεύγουν ακόμη περισσότερο, στην βαθμολογία. Η Ουαλία του Ράιαν Γκίγκς δέχθηκε πίεση στα πρώτα 50 λεπτά από τους Κροάτες (πίσω στο σκορ 2-0). Εμφανή τα αμυντικά κενά, εμφανής και η απουσία του Ράμσεϊ. Θα κυνηγήσει αν όχι τη νίκη, τουλάχιστον να μην ηττηθεί, στην Βουδαπέστη. Από το 1-1, περιμένοντας να κριθούν τα πάντα στις..λεπτομέρειες.