Ειδικά και ένα από…Σουηδία

Καλημέρα αδέρφια! Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση των ομίλων του Παγκοσμίου κυπέλλου. Είχαμε εκπλήξεις και ομάδες που τελευταία στιγμή προκρίθηκαν! Πριν περάσω στην ανάλυση του απογευματινού παιχνιδιού ανάμεσα σε Γαλλία και Αργεντινή, θα σταθώ μία στιγμή στην Σουηδία! Την ίδια ώρα για την κατηγορία, η Γκαϊς υποδέχεται την Νόρμπι. Θεωρώ λανθασμένο το σετ αποδόσεων. Οι γηπεδούχοι δεν..πατάνε καλά. Συμπλήρωσαν τέσσερις σερί ισοπαλίες, όλες με αμφίσκορο. Συνολικά μετρούν 6/6. Εντός έδρας είναι αναξιόπιστοι. Μόλις ένα τρίποντο το τελευταίο δίμηνο. Η Νόρμπι από την άλλη έκανε το 3/4 σε επιτυχίες. Επικράτησε δύσκολα της Λαντσκρόνα. Φέρνει 6/7 Ν/G. Εκτός παρουσιάζει διαφορετική εικόνα…προς το καλύτερο πάντα. Βάση προϊστορίας το g/g έχει τύχη. Επαληθεύτηκε σε όλα τα μεταξύ τους. Επίσης τείνω προς τα…δεξιά! Κόντρα δηλαδή (Χ2) με απόδοση 1,85!

Όσον αφορά τώρα το Μουντιάλ, στις 17:00 η Γαλλία αντιμετωπίζει την Αργεντινή, στο Καζάν. Οι Γάλλοι ναι μεν ολοκλήρωσαν τον όμιλο αήττητοι, ωστόσο αγωνιστικά προβλημάτισαν. Να σημειώσουμε πως ένα γκολ είχε στο παθητικό της. Επιπλέον δυσκολεύεται στο γκολ. Τα “αστέρια” της δεν δίνουν έως τώρα το 100%. Τελείως διαφορετικό θα είναι το αποψινό παιχνίδι. Θα πρέπει να προσεχθεί ο Μέσι και να βγάλουν παραπάνω φάσεις. Δεν αναφέρονται αγωνιστικά προβλήματα. Η Αργεντινή άργησε να..ξυπνήσει. Δυσκολεύτηκε κόντρα και στην Νιγηρία, όμως ένα γκολ στο 86ο λεπτό χάρισε την πρόκριση. Διαθέτει αξιόλογους ποδοσφαιριστές, οι οποίοι μπορούν να κάνουν την διαφορά και να την φτάσουν..ψηλά. Τώρα που οι αγώνες είναι νοκ-άουτ, ίσως δούμε μία διαφορετική Αργεντινή. Πάντως ο Σαμπάολι φαίνεται να μην τα βγάζει εύκολα πέρα στον πάγκο. Καθημερινά φτάνουν διάφορα…άσχημα στα αυτιά του. Θα φανεί στην πορεία…Στοιχηματικά το αντερ έχει τύχη. Έχουν αναμετρηθεί αρκετές φορές στο παρελθόν. Σχεδόν όλες οι αναμετρήσεις τους έληξαν στο…γκολ. Το (Χ) του ημιχρόνου είναι μία εναλλακτική. Στην αρχή θα είναι προσεχτικοί. Τέλος, πιθανό το ενδεχόμενο να δούμε παράταση….