ΔΥΑΔΑ

Γεια χαρά! Στις 22:00 το βράδυ διεξάγεται μία σπουδαία αναμέτρηση, όσον αφορά την Α’ κατηγορία της Γαλλίας. Συγκεκριμένα η Μαρσεϊγ φιλοξενεί στο Βελοντρόμ την Σεντ Ετιέν. Κίνητρο έχουν αμφότερες, καθώς διεκδικούν θέση στην πρώτη τετράδα. Εξασφαλίζει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Οι γηπεδούχοι δεν εκμεταλλεύτηκαν την πιθανή κόπωση της Ρεν (στο Γιουρόπα) και έμειναν στην ισοπαλία. Μάλιστα βελτίωση στην απόδοσή τους, είδαμε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Αήττητοι πάντως τον τελευταίο μήνα (3-1-0). Ομάδα του 2/3 γκολ, καθώς μετρούν 6/7. Καλή προϊστορία στην έδρα τους. Οι “Στεφανουά” όπως προείπαμε στοχεύουν ψηλά. Αλλοπρόσαλλη ομάδα μεν, παραμένει σε καλό..φεγγάρι δε. Το θέλουν και οι δύο, επομένως περιμένω “ανοιχτό” παιχνίδι με πολλά γκολ. Προτιμότερο το ΟΒΕΡ 2,5 (1,70) και ας..σκοτωθούν μεταξύ τους. Στην Γερμανία τώρα, η Στουτγάρδη, εάν δεν κερδίσει και σήμερα το Αννόβερο, αποχαιρετά ουσιαστικά. Δεν θα έχει ακόμη πολλές ευκαιρίες. Και οι δύο βρίσκονται χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Κάποιος όμως πρέπει να υποβιβαστεί. Ο βαθμός δεν βολεύει κανέναν. Μοναδικός αρνητικός παράγοντας για τους γηπεδούχους είναι η παράδοση. Στα έξι τελευταία μεταξύ τους, έχουν συγκομιδή μόλις δύο πόντους. 11 Φορές παραβιάστηκε η εστία του Αννόβερο, στους τρεις πιο πρόσφατους εκτός έδρας αγώνες του. Μεγαλύτερο όνομα η Στουτγάρδη. Θα το πάρει έστω και στις λεπτομέρειες (1,65).