ΣΚΟΡΑΡΟΥΝ ΣΤΟ 2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Το νέο μας site το bookenemylive.com είναι για τρίτη μέρα στον αέρα και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος τόσο για τη δική σας ανταπόκριση όσο και για τα δικά μας ποσοστά επιτυχίας καθώς ειδικά χθες στήθηκε κανονικό πανηγύρι! Ο Bookone πέρασε άπειρα σημεία, ενώ εγώ είχα 15 στα 16 live στοιχήματα από το απόγευμα έως τα ξημερώματα που τελείωσε η βραδιά με παιχνίδι από Νικαράγουα!

Το σημερινό πρόγραμμα δεν έχει πλούσιο ενδιαφέρον και οι επιλογές μας θα είναι λιγοστές. Στην Ιρλανδία η Σάμροκ δικαιολογημένα προβάλλεται ως το φαβορί της αναμέτρησης στον αγώνα με τη Λίμερικ. Η ομάδα του Δουβλίνου διαθέτει την παραγωγικότερη επίθεση και αυτό είναι κάτι που το… γνωρίζουν πολύ καλά η Μπρέι και η Ντέρι που πριν από λίγες μέρες εισέπραξαν από μια εξάρα η καθεμία τους! Η Λίμερικ αντιθέτως, διατηρεί τη χειρότερη άμυνα και όλοι θυμόμαστε τα 8 (!) γκολ που έφαγε στις 27 Φεβρουαρίου από τη Ντάνταλκ. Πριν δύο αγωνιστικές έχασε με 5-0 από την Ντέρι. Την ίδια ομάδα δηλαδή που είχε κερδίσει με 6-1 τρεις μέρες πριν η Σάμροκ. Μετά από αυτόν τον καταιγισμό τερμάτων, θεωρώ ότι μπορούμε να συνδυάσουμε το διπλό με το over…

Το Σεντ Πάτρικς – Σλίγκο Ρόβερς αποτελεί ντέρμπι και το μόνο που έχω να αναφέρω είναι ότι τα 5 από τα 6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν χωρίς νικητή.

Στη Λιγκ 1 Αγγλίας η Μπράντφορντ (φωτο) συμπλήρωσε έξι σερί παιχνίδια χωρίς να έχει σκοράρει στο ημίχρονο! Είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που έχει καταφέρει αυτό το… επίτευγμα. Σήμερα παίζει με τη Ντονκάστερ που και αυτή δεν ανοίγεται εύκολα στα πρώτα 45 λεπτά. Επιλέγω λοιπόν τα περισσότερα γκολ του δευτέρου ημιχρόνου σε αυτό το ματς.

Το ίδιο ακριβώς στοίχημα κρατάω και για τον αγώνα της Ουέσκα με τη Σπόρτινγκ Χιχόν για τον αγώνα της Β Ισπανίας. Οι φιλοξενούμενοι έχουν ανέβει πολύ αγωνιστικά και κρατούν απαραβίαστη την εστία τους σε πρώτο ημίχρονο για 5 σερί παιχνίδια. Τα 2/3 των τερμάτων τους αυτό το διάστημα, σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Η Ουέσκα από την άλλη μεριά, μπορεί να είναι πρωτοπόρος, αλλά ειδικά το τελευταίο διάστημα δυσκολεύεται αφάνταστα στο να σκοράρει στα πρώτα 45 λεπτά. Για την ακρίβεια έχει πετύχει μόλις ένα γκολ στις τελευταίες έξι αγωνιστικές.

Στην Αργεντινή τέλος, πιστεύω ότι η φορμαρισμένη Ιντεπεντιέντε μπορεί για μια ακόμη φορά να βρει τον τρόπο να ξεκλειδώσει την άμυνα της Τίγκρε. Οι γηπεδούχοι μετρούν μόλις δύο νίκες σε 19 αγωνιστικές ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν υποστεί μόνο μια ήττα σε 9 παιχνίδια μακριά από το γήπεδό τους. Διατηρούν μάλιστα και την καλύτερη εκτός έδρας άμυνα καθώς έχουν δεχθεί μόλις τέσσερα γκολ. Η Τίγκρε διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις στην κατηγορία. Χωρίς να θέλω όμως να γίνω… γραφικός, καλώς ή κακώς και εδώ οι αριθμοί μας οδηγούν είτε στο 0-0 του ημιχρόνου, είτε στα περισσότερα γκολ του δευτέρου 45λεπτου. Οι γηπεδούχοι βλέπετε, στα τελευταία 6 παιχνίδια τους στο πρωτάθλημα δεν έβαλαν ούτε ένα γκολ και δέχθηκαν μόλις ένα στο πρώτο ημίχρονο! Η δε Ιντεπεντιέντε στις 6 τελευταίες αγωνιστικές καταφέρνει να κρατά απαραβίαστη την εστία της πριν από την ανάπαυλα.

Φίλες και φίλοι θα διαπιστώσατε και μόνο σας ότι σήμερα το πρόγραμμα είναι πολύ μικρό και γι΄αυτό άλλωστε δυσκολευτήκαμε να βρούμε έστω 2-3 αξιόπιστα σημεία. Θέλω να πιστεύω ότι κατά τη διάρκεια της μέρας θα προκύψουν κάποιες έστω λιγοστές στοιχηματικές ευκαιρίες στο livebet