ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Στο πρώτο ματς στη Γερμανία η Ντόρτμουντ επικράτησε με 1-0 της Παρί και τώρα καλείται να κρατήσει αυτό το σκορ για να φτάσει στον τελικό. Μόνο εύκολο δεν είναι και έχω την αίσθηση ότι θα δούμε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που ίσως χρειαστούν πάνω από 90 λεπτά για να κριθεί ποιος θα περάσει στον τελικό.

Σήμερα δεν περιμένω άρτους και θεάματα γιατί το κίνητρο είναι τεράστιο. Η Ντόρτμουντ θα προσπαθήσει να είναι άρτια στην άμυνα  και από εκεί και πέρα αν βγει ένα γκολ έχει καλώς. Η Παρί από την άλλη μεριά δεν έχει λόγο να βιαστεί και τόσο από τη στιγμή που και αυτή χρειάζεται ένα τέρμα για να οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση.

Δεν θα οδηγηθώ λοιπόν στην προσφιλή τακτική των τερμάτων αλλά θα προτιμήσω να ρισκάρω ότι το ματς θα το κερδίσουν οι γηπεδούχοι με ένα γκολ διαφορά και θα οδηγηθεί σε έξτρα χρόνο. Πληρώνει καλύτερα από οτιδήποτε άλλο. (6.00 στην Νovibet)  Λογικό.

Και μόνο για σήμερα, κάθε νέα ΕΓΓΡΑΦΗ συνοδεύεται με δωρεάν* στοίχημα.

Εδώ θα δείτε το δυνατό σημείο της ημέρας

Από εκεί και πέρα στη Β Γερμανίας η Όσναμπρικ δεν τα καταφέρνει να μείνει στην κατηγορία μετά από τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα. Να μια καλή ευκαιρία για τη Σάλκε να πάρει ένα πολύτιμο διπλό που θα την κρατήσει οριστικά μακριά από τη γραμμή του υποβιβασμού.

Παρατήρησα επίσης ότι υποχωρεί η απόδοση του άσσου στον αγώνα της Γκλόρια Μπζάου με την Ουνιρέα στη Β Ρουμανίας. Λογική αντιμετώπιση διότι οι φιλοξενούμενοι τερμάτισαν και μαθηματικά πρώτοι στον όμιλο. Η Μπουζάου θα ήθελε τη νίκη για την τετράδα και από τη στιγμή που υπάρχει το κίνητρο μπορεί να τα καταφέρει.

Κάτι άλλο δυστυχώς δεν βλέπω σήμερα – τουλάχιστο προς το παρόν – αλλά επιφυλάσσομαι για το άμεσο μέλλον στο Bookenemylive.com.

Καλή τύχη.

Y.Γ. Πέμπτος και τελευταίος αγώνας για τον Παναθηναϊκό για τη Euroleague και θα ετοιμάσω ένα betbuilder με πολύ υψηλή απόδοση το οποίο θα ανεβάσω στο live. Περισσότερα θα έχει και στην στήλη του ο μπασκετικός μας ο Γιάννης Ψαράκης.