ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

Καλημέρα. Σήμερα διεξάγεται το αθηναϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ και οι πράσινοι έχουν 3 στα 3 χωρίς να έχουν δεχθεί γκολ.

Η ΑΕΚ έχει 2 στα 3 και έχει δεχθεί ένα γκολ. Στα μεταξύ τους παιχνίδια είθισται να επικρατεί το under και πολλές φορές και το Χ. Εκεί κάπου θα κινηθώ, ποντάροντας στο under και το Χ του ημιχρόνου. (1.95 στον Stoiximan που προσφέρει το παιχνίδι σε μηδενική γκανιότα για τον νικητή)

Επειδή δεν πιστεύω ότι θα δημιουργηθούν πολλές φάσεις στις δύο εστίες, δίνω πιθανότητες και στην τελική ισοπαλία.

Πιθανό Χ πάντως βλέπω σήμερα και στο Αστέρας Τρίπολης – Άρης. Οι γηπεδούχοι έχουν τρία στα τρία Χ και ο Άρης έρχεται από την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ. Και εδώ υπάρχουν αρκετές ισοπαλίες στα μεταξύ τους παιχνίδια και δεν βλέπω σημαντική διαφορά δυναμικότητας.

Στην Ιταλία, η Αταλάντα με τη Γιουβέντους έχουν παιχτεί σε δυάδα απέναντι σε Κρεμονέζε και Σαλερνιτάνα αντίστοιχα. Η νεοφώτιστη Κρεμονέζε δεν τα πηγαίνει καθόλου καλά έως τώρα, ενώ η Γιουβέντους πρέπει να αρχίσει να συλλέγει βαθμούς διότι έχει μείνει πίσω.

Η Μπολόνια και η Φιορεντίνα έχουν από τρεις ισοπαλίες σε πέντε αγωνιστικές. Τα τέσσερα από τα επτά πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια, έληξαν χωρίς νικητή και θα δώσω και εδώ πιθανότητες στην ισοπαλία.

Στη Β Ισπανίας η ουραγός Σανταντέρ μετρά 4 ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια με τέρματα 0-6! Απόψε λοιπόν θα έχει δύσκολη αποστολή απέναντι στην αήττητη Σπόρτινγκ Χιχόν που σημειώνει εύκολα το τέρμα.

Στην Τσεχία η Παρντούμπιτσε παραμένει τελευταία με έξι ήττες σε επτά παιχνίδια. Έχει χειρότερη άμυνα και επίθεση μαζί και παρουσιάζεται μια καλή ευκαιρία στην Μπάνικ Οστράβα να αναρριχηθεί βαθμολογικά.

Στη Δανία η Άαλμποργκ έρχεται από το μεγάλο διπλό επί της Μίντιλαντ. Δύο εβδομάδες πριν είχε προηγηθεί και η νίκη επί της Μπρόντμπι. Σήμερα αντιμετωπίζει την ουραγό Λίνγκμπι που παραμένει η μοναδική χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-6). Από το 2016 που ανέβηκε κατηγορία, χάνει συνεχώς στην έδρα της Άαλμποργκ.

Στη Β Δανίας η Βέιλε κάνει.. πάρτι με εξαιρετικές εμφανίσεις. Εκτός έδρας μάλιστα έχει 4 στα 4 με τέρματα 11-1! Σήμερα είναι έτοιμη για το 5ο διπλό της στην έδρα της μέτριας Βεντσάισελ.

Στο Βέλγιο η Άντβερπ εξακολουθεί να ενθουσιάζει με τις επιδόσεις της, αφού έχει 7 στα 7 με τέρματα 17-5! Σήμερα φιλοξενείται από την ουραγό Σέρκλ Μπριζ και παραδόξως το διπλό είναι ψηλά στο PameStoixima (2.35). Στην κατάσταση που βρίσκονται οι φιλοξενούμενοι, δεν γίνεται να μην προτιμηθούν…

Εδώ θα δείτε το δυνατό σημείο της ημέρας

Στη Σουηδία έχει παιχτεί το διπλό της Έλφσμποργκ αλλά εγώ λόγω απόδοσης (2.00) στο PameStoixima, θα προτιμήσω αυτό της ΑΙΚ Στοκχόλμης που παραμένει διεκδικήτρια του τίτλου. Φιλοξενείται από την αρνητική Βάρμπεργκς και πιστεύω ότι εύκολα ή δύσκολα θα επικρατήσει.

Στη Νορβηγία η Βαλερέγκα βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση αφού έρχεται από 8 νίκες και μια ισοπαλία. Πλέον χτυπά για τα… καλά την πόρτα της Ευρώπης και θα της δώσω πρώτη τύχη απέναντι στην ουραγό Κρίστιανσουντ, η οποία μπορεί να έκανε δύο κολλητές νίκες, αλλά συνολικά μετρά μόλις τρεις σε 21 αγωνιστικές.

Στην Ισλανδία η Βαλούρ είναι το φαβορί απέναντι στην ουραγό Λέικνιρ που έχει τη χειρότερη έδρα του πρωταθλήματος. Η απόδοση του διπλού υποχωρεί από χθες.

Στο Μεξικό η φόρμα της Πατσούκα και της Τιχουάνα είναι εκ διαμέτρου αντίθετη, αφού τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, η μεν Πατσούκα έχει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία και η δε Τιχουάνα τέσσερις ήττες και μια ισοπαλία. Αυτό που παρατηρούμε πάντως σε αυτά τα πέντε ματς είναι ότι η Πατσούκα σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο (10 στα 12) και η Τιχουάνα δέχεται γκολ επίσης στο δεύτερο ημίχρονο (8 στα 9). Σκέφτομαι λοιπόν έναν συνδυασμό άσσου με περισσότερα γκολ στο δεύτερο 45λεπτο.

Καλή τύχη και τα λέμε στο live όπου χθες τα πήγαμε εξαιρετικά!

Υ.Γ. Αργότερα θα ανανεωθεί η στήλη «ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ»  με πιο επιλεκτικές προτάσεις.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα