ΑΝΩΤΕΡΗ Η ΙΝΤΕΡ

Καλημέρα. Στον αποψινό ημιτελικό του Champions League, η Μίλαν έχει πολύ δύσκολο έργο αφού καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 του πρώτου αγώνα. Σίγουρα βέβαια σε ένα ντέρμπι και μάλιστα τοπικό όλα μπορούν να συμβούν, αλλά ανεξαρτήτως πρώτου αποτελέσματος, η Ίντερ τη δεδομένη στιγμή φαντάζει καλύτερη και πολύ πιο επικίνδυνη επιθετικά.

Προσωπικά πιστεύω ότι πιθανότατα θα διπλασιάσει τις νίκες της ειδικά από τη στιγμή που η Μίλαν θα αναγκαστεί να βγει μπροστά από πολύ νωρίς. Αυτό είναι κάτι που ίσως αφήσει κενά στην άμυνά της και οι επιθετικοί της Ίντερ δεν αστειεύονται. Για να είμαι ειλικρινής βλέπω έναν συνδυασμό άσσου με 2-3 γκολ. Δεν αποκλείεται να έχουμε επανάληψη του σκορ του πρώτου αγώνα, ή να υπάρξει και γκολ… τιμής για τη Μίλαν με κάποιο αποτέλεσμα της τάξεως του 2-1.

Από εκεί και πέρα, από την Β Τουρκίας έχουν παιχτεί αρκετά τα διπλά της Μανίσα και της Έγιουπσπορ, αλλά απλά το παραθέτω ως πληροφορία διότι εγώ τους Τούρκους δεν τους εμπιστεύομαι.

Εδώ θα δείτε το δυνατό σημείο της ημέρας

Στην Νορβηγία αρκετά λεφτά έχουν πάρει τρεις ομάδες. Η Μόλντε, η Ρόζενμποργκ και η Βίκινγκ. Ειδικά το διπλό της Μόλντε πέφτει παντού και αυτό είναι απόρροια της κάκιστης πορείας της Αάλεσουντ που μετά από 7 αγωνιστικές μετρά 6 ήττες και μια ισοπαλία με τέρματα 0-13!

Αμέσως μετά ακολουθεί ο άσσος της φορμαρισμένης Βίκινγκ απέναντι στην μέτρια Οντ που σκοράρει δύσκολα. Για την ακρίβεια έχει βάλει μόνο τρία γκολ σε 7 παιχνίδια τη στιγμή που η Βίκινγκ είχε βάλει 7 μόνο στην Χαμ Καμ πριν από δύο εβδομάδες.

Τέλος πολλά πονταρίσματα έχει δεχθεί και το διπλό της Λιμπερτάδ Ασουνσιόν στην Παραγουάη. Η αγωνιστική διαφορά με την Γκουαρένα είναι χαώδης σε όλα τα επίπεδα…

Καλή τύχη και τα υπόλοιπα τα λέμε στο Bookenemylive.com.

Υ.Γ. Η μεγάλη ώρα του Ολυμπιακού και του ευρωπαϊκού μπάσκετ πλησιάζει! Με την ευκαιρία του Final 4 της Euroleague να σας θυμίσω ότι ο Stoiximan σε συνεργασία με τη NOVA δίνει δώρο* όλο το πλούσιο αθλητικό περιεχόμενο EON της NOVA! Κλικάρετε ΕΔΩ για να διαβάσετε λεπτομέρειες.